PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203657}

Iluzjonista

The Illusionist
7,8 291 211
ocen
7,8 10 1 291211
6,2 21
ocen krytyków
Iluzjonista
powrót do forum filmu Iluzjonista

Czy ktoś naprawde się spodziewał, że akcja potoczy się inaczej niż to miało miejsce? Że okaże się, iż księżna nie została zamordowana, tylko ukartowała swoją śmierć z ukochanym? Film jest owszem, sprawnie zrealizowany, bardzo ładny pod względem oprawy wizualnej, ale sama fabuła prościutka jak konstrukcja cepa i takoż zaskakujaca. Spodziewałam się, że właśnie zaskakujaca, obfitująca w zwroty akcji ale logiczna fabuła będzie walorem tego filmu, no i sromotnie się zawiodłam....

Jedynym wątkiem, którego się nie spodziewałam, było samobójstwo księcia, co było zresztą nieprawdopodobne psychologicznie. Dziwi też reakcja "praworządnego" policjanta, który jeszcze przed chwilą gotów był ryzykować wszystko przeciwstawiając się następcy tronu aby wyjaśnić sprawę morderstwa. Co robi ów glina, kiedy dowiaduje się, że książe popełnił samobójstwo bo został zaszczuty i wrobiony w morderstwo którego nie popełnił, a jego pamięć pozostanie niesprawiedliwie splamiona po wsze czasy? Nie wspominając już o destabilizacji imperium, i całego regionu świata, które musi być konsekwencją nagłej śmierci kandydata do tronu? Otóż nasz dobry policjant wybucha radosnym śmiechem,, gdy sobie to wszystko uświadamia, i ani myśli tym razem dochodzić do prawdy ani łapać osób współodpowiedzialnych za śmierć najważniejszej osoby w państwie....Zaiste, dziwne poczucie etyki.

ocenił(a) film na 8
Norvid

Jak jestes taki wrozbita to albo bierz sie za wrozenie ludziom przyszlosci albo za scenariusze nieprzewidywalnych filmow. Czekamy!

ocenił(a) film na 5
quandzia

Quandzia, mam wrażenie, że nie za bardzo rozumiesz ideii forum filmowego jakim jest filmweb..... Jest to platforma dzięki której obejrzawszy film użytkownicy mogą wydać o nim swoją opinie, zadać pytanie, podyskutować z innymi ludźmi. Często są to opinie krytyczne, zwłaszcza jeśli w rzeczonym filmie aż roi się od niekonsekwencji, naiwności i sztampowych rozwiązań. Takim filmem jest właśnie "Iluzjonista". I naprawdę, nie każdy ma obowiązek zachwycać się danym filmem, tylko dlatego, że tobie on się podobał. Jeśli nie potrafisz pojąć takiej prostej koncepcji, to nie rozumiem, co robisz na tym forum. Skoro ty masz inne zdanie na temat tego filmu, to proszę cię bardzo, oczekuje jednak, że podasz jakieś argumenty na obronę swojej tezy, zamiast posługiwać się ironią (zresztą kiepską i nietrafioną). Trochę kultury wypowiedzi.



ocenił(a) film na 8
Norvid

Aha...

ocenił(a) film na 8
Norvid

hmm, a wiesz, nigdy nie myslalem w ten sposob, zawsze jak widze koncowke tego filmu, wzrasta we mnie napiecie... daje sie poniesc tym emocjom, ciesze sie na rowni z policjantem... moze dlatego, ze ksiaze byl po prostu zlym czlowiekiem, takim prznajmniej pokazuje go film. wiem ze to bajka.... sposob w jaki sie to wszystko dzieje... przeciez kazdy wladca, bedzie do niego podobny, stanowczy, okrutny, bezlitosny czasem - po to zeby utrzymac wladze..... zwrocilas mi uwage na cos szczegolnego....... musze obejrzec film jeszcze raz, bo do tej pory ogladalem go jak maly chlopczyk, pijac tylko z magii tego filmu. Nie wiem czy mi go nie popsulas do konca zycia. Teraz boje sie ze film mi sie juz nie bedzie tak podobal...
Cholero. Nie moglas zatrzymac tego dla siebie? :) No powiedz...?

ocenił(a) film na 9
Norvid

Sami twórcy tego forum nie rozumieją (albo może nie chcą z czysto lewackich powodów/poglądów właścicieli tej platformy) zrozumieć idei forum filmowego - patrz strona filmu Pasja Mela Gibsona, gdzie od lat produkuje się niejaki impactor promując ateizm wśród tzw. gimbazy - konto założone tylko po to by dyskredytować czyjąś wiarę, istna biblia ateizmu - zablokować gostka się nie da - bo to wbrew tvnowsko/filmwebowym trendom...

ocenił(a) film na 10
Norvid

Kurcze, muszę przyznać, że ja uwierzyłem, że Biel nie żyje. Żałuj, że Ty nie bo wtedy film jest na prawdę ciekawy! Jeśli faktycznie zgadłaś to na początku to rozumiem Twoje rozczarowanie.

ryrzu

Jak się obejrzy Prestiż wcześniej to takie zwroty akcji są bardzo przewidywalne.

jeykey1543

'Prestiż' z pewnością i jeszcze kilka obrazów o podobnej konstrukcji by się znalazło. Ja jestem dopiero po seansie, sugerowałem się wysoką oceną na FW, niestety od początku filmu czułem co się kroi po samych słowach bohaterów. Nic mnie nie zaskoczyło. Może gdyby to było pierwsze z kolei dzieło z takim 'zwrotem akcji' z 15-20 lat temu jakie oglądałem, to bym się nabrał i ocena byłaby wyższa... Teraz twórcy muszą głowić się bardziej. Niestety, to odbiera przyjemność oglądania :(

ocenił(a) film na 9
ryrzu

Również myślałam, że Biel nie żyje, dlatego zostałam miło zaskoczona końcówką filmu. Bardzo mi się podobał :D

ocenił(a) film na 5
Norvid

beznadziejny i przewidywalny dziekuje do widzenia

ocenił(a) film na 6
Norvid

Rzeczywiście łatwo się tego domyślić, ale nawet dobrze się go ogląda, choć wielkie dzieło to nie jest.

ocenił(a) film na 7
Norvid

Cóż, to prawda. O ile ja zazwyczaj staram się nie "rozkminiać" na siłę filmów, tylko po prostu cieszyć się seansem, tak tutaj, w momencie śmierci księżnej, praktycznie dopowiedziałem sobie jak ten film się dalej potoczy i jak się skończy. I było dokładnie tak, jak przewidywałem. Niemniej, lubię Nortona, film się fajnie oglądało, także 7 z mojej strony.

ocenił(a) film na 8
Norvid

Wydaje mi się, że tym tropem idąc można tak powiedzieć o 95% filmów fabularnych w ogóle. A szczerze mówiąc, wydaje mi się , że zostawało jednak ziarno niepewności i w związku z tym, ja byłam zauroczona tym filmem. Właśnie widziałam go po latach i wedle mnie, wciąż ma swój urok
:)

Norvid

Ja również jestem rozczarowana przewidywalnością tego filmu. Porównajmy go choćby do "Iluzji". W Iluzji mamy jakieś zwroty akcji, sztuczki na koniec są wyjaśniane, widz jest zaskoczony ponieważ nie spodziewa się takiego obrotu akcji a w Iluzjoniście wszystko jest proste i podane na tacy. Jak dla mnie zwykle romansidło i w dodatku ani odrobinę nie zaskakujące. Może oczekiwałam czegoś lepszego po obejrzeniu Iluzji? Chyba tak, zwłaszcza że Iluzjonista ma większą ocenę na fw. Wielka szkoda.

Norvid

Ciekawe który film nie jest w takim razie przewidywalny... Tu oczywiście, jak zna się "magię" kina to można było przewidywać to jako jeden ze scenariuszy. Ale równie dobrze mogła nie żyć i mógłby to być jakiś plan zemsty. Mógł również z zazdrości zabić ją iluzjonista i zwalić winę na księcia. Dla mnie każdy z tych scenariuszy był równie możliwy i nie zdziwiłbym się gdyby był zakończeniem, ale akurat wybrano ten najbardziej "szczęśliwy" i tyle.

A to samo można napisać co do Prestiżu i Iluzji. Prestiż, mimo iż uwielbiam Nolana, był dla mnie bardziej oczywisty niż ten film. Tzn. jedno z końcowych oszustw jest wręcz podane na tacy, a drugiego można się łatwo domyślić, chociażby po żonie i kochance. Ale tak czy tak jest genialnym filmem, nie wiem czego wy oczekujecie, prawdziwe magii? xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones